Kontakta oss

Söker du en lärare? 
Kontakta receptionen, tel 0380-51 88 43

Receptionens öppettider
måndag-fredag 08.00-12.00

SJUKANMÄLAN

Sjukanmälan  - elever
Automatisk telefonsvarare Dexter
Tel. 0380-64 90 32

ELEVHÄLSAN

- Skolsköterska
- Kurator
- Specialpedagog
- Speciallärare
- Studie- och yrkesvägledare

Här hittar du kontaktuppgifter
till elevhälsan.   

ANTAGNING

Ann Björkbom-Tegheim
0380-51 88 42
ann.bjorkbom-tegheim@nassjo.se

ELEVBOENDE

Elevhemsföreståndare

Ingegerd Wahlgren-Swärdh
0380-51 72 91
Ingegerd.Wahlberg-Sward@nassjo.se

SKOLLEDNING

richard weibull

Richard Weibull,  Gymnasiechef

0380-51 88 50
Richard.Weibull@nassjo.se

samuel

Samuel Korpegård,  Administrativ chef

0380-51 88 88
Samuel.Korpegard@nassjo.se

Ansvarsområden
Administration
Café
Bibliotek

tobias lindell

Tobias Lindell, Rektor

0380-51 88 45
tobias.lindell@nassjo.se

Ansvarsområden
Introduktionsprogram  - Individuellt alternativ
Gymnasiesärskolan  

 

anders crona

Anders Crona, Rektor

0380-51 88 79
anders.crona@nassjo.se  

Ansvarsområden
Barn- och fritidsprogrammet
Ekonomiprogrammet
Handels- administrationsprogrammet
Vård- och omsorgs programmet
Introduktionsprogram  - Yrkesintroduktion, programinriktat individuellt val

linda davidsson

Linda Davidsson, Rektor

0380-51 87 52
linda.davidsson@nassjo.se  

Ansvarsområden
El- och energiprogrammet
Bygg- och anläggningsprogrammet
VVS och fastighetsprogrammet  (lärling VVS)
Järnvägsutbildning
Alfa
Uppdrag VUX
Introduktionsprogram  - Yrkesintroduktion, programinriktat individuellt val

bengt larsson

Bengt Larsson, Rektor

0380-51 84 90 
bengt.larsson@nassjo.se  

Ansvarsområden
Industritekniska programmet
Naturvetenskapsprogrammet
Teknikprogrammet
Introduktionsprogram  - Yrkesintroduktion, programinriktat individuellt val

helena

Helena Gunnarsson, Rektor

0380-51 84 48
Helena.Gunnarsson@nassjo.se

Ansvarsområden
Samhällsvetenskapsprogrammet  
Estetiska programmet 
Hantverksprogrammet - FrisörStylist
Introduktionsprogram  - Yrkesintroduktion, programinriktat individuellt val

marita svensson

Marita Svensson, Utvecklingsledare

0380-51 87 30
marita.svensson@nassjo.se  

Ansvarsområden
Kvalitetsuppföljning, Teknikcollege och
Vård- och Omsorgscollege 

lena ringborg

Lena Ringborg, Ekonom

0380-51 88 49
Lena.Ringborg@nassjo.se